(097) 320-79-80
  • м.Одеса, Івана та Юрія Лип 16 ( колишня – Гайдара 16 )

    (097) 320-79-80
  • м.Одеса, пр-кт Гагаріна 10 (097) 320-73-41
  • м. Одеса, Ільфа і Петрова 14 (097) 320 83 45
Підготовка до аналізів
Головна / Підготовка до аналізів

КРОВ
Загальні правила підготовки
Дорослим рекомендується здавати кров натщесерце, період голодування залежить від типу досліджень. Дітям до 3-х років мінімальний період голодування – 6 годин, для немовлят – 2 – 4 години.
Жінкам: необхідно здавати в день менструального циклу, рекомендований лікарем.
Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити при оформленні замовлення в лабораторії. Скасування або прийом лікарських препаратів обговорюється з лікарем в кожному індивідуальному випадку
При контролі лабораторних показників в динаміці, рекомендується проводити повторні дослідження в однакових умовах: в одній лабораторії, в однаковий час доби і ін.
У день взяття крові, допустимо випити простої води (не мінеральної) без газу. Кількість – за потребою організму.

Напередодні дослідження виключити:
прийом жирної їжі та алкоголю
емоційні навантаження і стрес
теплові впливи (лазня, сауна)
за 3 дні виключити інтенсивні фізичні навантаження.
за 1 годину до проведення дослідження виключити куріння
безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин
Не слід здавати кров:
в день проведення рентгенографії, КТ, МРТ, інструментального обстеження або фізіотерапевтичних процедур, крапельниць (ЕКГ не є протипоказанням для здачі аналізу крові)
Період голодування не менше 8 годин, але не більше 16 годин – біохімічні дослідження, панель неінвазивних методів оцінки стану печінки, діагностика цукрового діабету
Мінімальний період голодування 4 години – ЗАК, група крові і резус-фактор, пухлинні маркери, діагностика інфекцій, діагностика вагітності і порок розвитку плода, бакпосів крові на стерильність, алергодіагностика, генетичні дослідження
Мінімальний період голодування 8 годин – дослідження системи гемостазу, маркери серцево-судинної системи, мінеральний обмін, діагностика анемій, гормональні дослідження, метаболізм кісткової тканини, маркери гострої фази, лікарський моніторинг.
Сечовина, Сечова кислота – напередодні дослідження виключити їжу, що містить велику кількість білка і пуринів (м’ясо, риба, квасоля, спаржа і т.д.)

Антитіла сумарні до вірусу гепатиту С – рекомендується проводити дослідження через 6 тижнів після можливого інфікування
ПЦР гепатиту В та С кількісне визначення – виключити прийом противірусних препаратів.
Антитіла сумарні до ВІЛ – не раніше, ніж через 2 тижні після можливого інфікування з повторенням його через 3 і 6 тижнів в разі негативного результату. заповнення обов’язково українською мовою, згідно паспорту
ALEX-тест -можна проводити під час цвітіння і в гострий період захворювання. На результат аналізу не впливає прийом антигістамінних препаратів, гормональних препаратів, антилейкотрієнових препаратів, топічних стероїдів і інших лікарських засобів.

ДОСЛІДЖЕННЯ НА МАЛЯРІЮ
Опитувальник:
1. ПІБ
2. Дата народження
3. Фактична адреса проживання
4. Місце роботи та адреса
5. Чи підвищена температура тіла, якщо підвищена то уточнити коли був перший день
підняття температури та якою вона була.
6. Чи перебував пацієнт в спекотних країнах, якщо так то в якій.
АУТОІМУННІ АНТИТІЛА ПО АВО ЗІ СТАНДАРТНИМИ ЕРИТРОЦИТАМИ ТА З КРОВ’Ю ПАРТНЕРА
Виконується для вагітної лише з першою групою крові
Опитувальник:
1. Термін вагітності
2. Група крові та резус фактор вагітної
3. Група крові та резус фактор чоловіка
АУТОІМУННІ АНТИТІЛА ПО RH фактору
Виконується для вагітної лише з негативним резусом
Опитувальник:
1. Термін вагітності
2. Група крові та резус фактор вагітної
3. Група крові та резус фактор чоловіка

Ліпідограма – за 3 дні до дослідження відмовитися від вживання жирної, смаженої їжі.
Глікозильований гемоглобін допустимо здавати на ситий шлунок (НЕ натщеcердця). Недоцільно проводити після кровотеч, переливання крові.
Вуглеводний обмін – чи хворіє обстежуваний на цукровий діабет, чи приймає препарати для зниження цукру в крові.
Чоловічі та жіночі гормони
Якщо здає жінка/дівчина, обов’язково вказувати інформацію стосовно менструального циклу(день циклу, якщо більше ніж 31 день циклу, обов’язково вказувати перший день останньої менструації, менопауза(вікова або хірургічна), якщо порушення циклу, то з чим воно пов’язане, термін вагітності, прийом гормональних препаратів, лактаційна аменорея, наявність внутрішньоматкової спіралі, та інше)
Загальні вимоги за правилами підготовки
Рекомендується здавати кров з 7:00 до 10:00 години ранку (не менше 8 годин голодування).
За 3 дні до дослідження виключити інтенсивні фізичні навантаження. Безпосередньо перед взяттям крові пацієнт повинен перебувати в стані спокою не менше 30 хвилин

Орієнтовні дні менструального циклу (МЦ) для здачі крові:
ЛГ, ФСГ ,пролактин– 2 – 5 день циклу
Естрадіол – 5 – 7 або 21 – 23 день циклу
Прогестерон – 21 – 23 день циклу
ДГЕА-С, Тестостерон заг. – 7 – 9 день циклу.
Антимюллерів гормон (АМГ) – на 3-5 день циклу або за погодженням з лікарем.
Пролактин – кров здавати вранці, після сну повинно пройти не більше 2-х годин, в стані спокою. За 3 дні до проведення дослідження виключити теплові впливи (лазня, сауна), фізичні навантаження; за добу – виключити статевий контакт. Можно здавати в першу фазу цикла і в другу, за призначенням лікаря

Пренатальна діагностика
ХГЛ – день циклу, якщо більше ніж 31 день циклу, обов’язково вказувати перший день останньої менструації, термін вагітності.
Естріол вільний, АФП- термін вагітності згідно результатам УЗД (копія результату УЗД)
РАРР-А – термін вагітності згідно результатам УЗД (копія результату УЗД) та вага
Скринінг вагітності 1 триместру – термін вагітності згідно результатам УЗД (копія результату УЗД)
та вага
Скринінг вагітності 2 триместру – термін вагітності згідно результатам УЗД (копія результату УЗД)
Приска 1 – опитувальник та копія результату УЗД
Приска 2 – опитувальник та копія результату УЗД

Індекс ROMA – день циклу, якщо більше ніж 31 день циклу, обов’язково вказувати перший день
останньої менструації, менопауза
ПСА загальний та вільний – Пацієнт знаходиться в стані спокою, забір крові проводиться зранку натщесерце, не раніше ніж через 3 дні після проведення урологічних маніпуляцій, в тому числі після ректального мануального дослідження, через 3 тижні після біопсії та огляду лікаря уролога. Утриматися від еякуляції 48 годин.

 

АНАЛІЗИ СЕЧІ
Загальні вимоги за правилами підготовки
Перед збором сечі необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів теплою мильною водою, потім зовнішні статеві органи необхідно обполоснути чистою теплою водою і висушити чистою серветкою. Мінімальний об’єм сечі 10 мл. Не допускається збирати сечу в ємності, не призначені для лабораторних досліджень, так як залишки інгредієнтів, що містяться в таких ємностях можуть істотно спотворити результати аналізу.
Жінкам – не рекомендується проводити збір сечі під час менструації. Перед збором сечі бажано ввести гінекологічний тампон в піхву.
У грудних дітей– бажано збирати сечу в сечоприймальник. Важливо! Сеча, вижата з памперса, дослідженню не підлягає!
Зберігання біологічного матеріалу
Транспортний контейнер з сечею необхідно доставити в лабораторію не пізніше 1,5-2 годин після збору,

Загальний аналіз сечі
При першому ранковому сечовипусканні, бажано, щоб попереднє сечовипускання було не пізніше чим о другій годині ночі, невелика кількість сечі випускається в унітаз (перші 1-2 секунди), а потім, не перериваючи сечовипускання, вся інша сеча збирається в ємність для збору сечі. Необхідно зібрати всю порцію ранкової сечі в ємність. Після сечовипускання необхідно ретельно перемішати сечу і відлити в придбаний стерильний транспортний контейнер. Доставити в лабораторію близько 50 мл (але не менше 10 мл)
Аналіз сечі за Нечипоренко
Збирається середня порція ранкової сечі.
Сечу у кількості 15-25 мл збирати в чисту суху ємність (стерильний аптечний одноразовий контейнер для сечі). Для цього слід невелику першу порцію сечі спустити в унітаз і безперервним струменем наповнити сечею контейнер (друга порція). Всю іншу сечу (третя порція) спустити в унітаз.

Аналіз сечі за Зимницьким
Збирається на протязі доби, кожні три години в окремий контейнер. О шостій обстежуваний звільняє сечовий міхур (ця порція сечі не використовується). Далі, кожні три години ( до шостої ранку наступного дня) має бути вісім порцій. Якщо в один проміжок часу сеча не помістилася в один контейнер, збирають в додатковий контейнер та підписують його таким самим проміжком часу, також якщо в якийсь з проміжків сечовипускання не було, підписують пустий контейнер необхідним маркуванням згідно даного періоду.
Добова сеча
Перша ранкова порція не збирається. Відмічається час на годиннику, всі наступні порції сечі, виділенні на протязі 24-х годин збирають в одну ємність. Після завершення збору сечі, потрібно виміряти об’єм зібраної сечі на протязі всієї доби, змішати та відразу відлити частину сечі у невеликий контейнер та вказати кількість загально зібраної сечі.
Аналіз сечі за Амбурже
Після пробудження необхідно повністю спорожнити сечовий міхур, після цього відмічають час. Через 3 години, зібрати всю виділену порцію сечі у стерильну ємність(їх може бути декілька) та всю порцію доставити в лабораторію.
Тристаканна проба
Необхідно зібрати ранкову порцію сечі в три різні ємності, які повинні бути заздалегідь підготовлені та пронумеровані від 1 до 3. Невелика кількість сечі випускається в унітаз(перші 1-2 секунди), потім слід зробити сечовипускання в першу ємність, далі не перериваючи струменя, необхідно продовжити в другу ємність і закінчити в третю.
ПРОБА РЕБЕРГА
Обстежуваний натщесерце випиває 500 мл води або слабкого чаю і відразу мочиться, цю порцію сечі не збирає. Відзначають час сечовипускання і рівно через 1 годину збирає повністю всю порцію сечі. В середині цієї години набирають кров із вени.
Багатопрофільний тест для визначення наркотиків
Необхідно зібрати СЕРЕДНЮ порцію сечі, 30- 40 мл (першу порцію сечі спустити в унітаз, середню порцію зібрати в ємність для збору сечі, останню порцію спустити в унітаз).
Час збору повинно бути орієнтоване на передбачуваний вид і час прийому наркотику:
Амфетамін з’являється в сечі протягом 3 годин з моменту прийому (незалежно від шляху потрапляння в організм людини) і може, виявляється протягом 48 годин після останнього прийому.
Бупренорфін виділяється з сечею протягом декількох днів після вживання.
Кокаїн визначається в сечі лише кілька годин після вживання, тоді як бензоїлекгоніну, метаболіт кокаїну, може визначатися в сечі людини протягом 48 годин після вживання кокаїну.
Метамфетамін визначається в сечі в перші 24 години після перорального прийому.
Морфін може виявлятися в сечі протягом 1 тижня.
Метадон визначається в сечі через 24 години після введення препарату.
У сечі сліди Марихуани зберігаються довше, ніж в крові, тому свідчать саме про недавнє її споживанні, а не про інтоксикацію. Деякі метаболіти марихуани мають період напіввиведення до 20 годин, а деякі і до 13 днів.
МДМА (екстазі) виводиться з сечею в незмінному вигляді і може бути визначений в сечі до 3 днів після вживання.
Синтетична марихуана (спайс). Уже після першого вживання спайса наркотичні речовини накопичуються в тканинах, багатих ліпідами. До таких тканин відноситься мозок, легені, а також внутрішні статеві органи. Те, скільки виходить спайс з організму, буде залежати від частоти вживання наркотику. Після першого досвіду організм здатний очиститися від психоактивних речовин за кілька днів. Але при регулярному прийомі спайса наркотик буде накопичуватися у величезній кількості, тому процес виведення ПАР може зайняти місяці.
Трамадол може виявлятися в сечі від 3 до 7 діб.
Все це залежить від стану видільної системи людини, доз і тривалості вживання наркотиків і сильнодіючих препаратів, а також від їх хімічної чистоти.
Сеча методикою ПЛР
Відбирають першу порцію ранкової сечі в кількості 15-25 мл в спеціальний сухий стерильний флакон або контейнер на 50-60 мл

 

 

ДОСЛІДЖЕННЯ КАЛУ
Загальні вимоги за правилами підготовки

Для дослідження збирають свіжевиділений кал. Перед збором калу для дослідження необхідно помочитися (для виключення можливості попадання сечі у фекальні маси); потім в спеціально підготовлену ємність (судно, горщик), попередньо добре вимиту (без використання дезінфікуючих засобів) і оброблену окропом, зібрати кал шляхом самостійної дефекації; Жінкам не рекомендується здавати аналіз калу під час менструації.
Кал збирається в спеціалізовану стерильну ємність з ложкою.
Особливості взяття калу у немовлят:
Допустимо проводити відбір матеріалу з середньої частини фекальних мас ложкою, не торкаючись памперса. Дозволено використовувати мікроклізму з кип’яченою охолодженою водою (100 мл). Заборонено використовувати ректальні свічки.
Капрограмма
Потрібно дотримуватися помірного харчового режиму. Не можна збирати матеріал для дослідження: після клізми, прийому препаратів, що впливають на травлення, після введення свічок, прийому заліза, вісмуту, сірчанокислого барію, прийому касторової або вазелінової олії. Біологічний матеріал, набраний у стерильну ємність, необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин після дефекації. При неможливості доставити матеріал протягом цього часу до відділень, транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику при температурі +2…+8°С, але не більше 10-12 годин.
Кал на яйця глистів
Збір матеріалу не можна проводити після масляних клізм і прийому проносних препаратів. Біоматеріал необхідно збирати з середини останньої порції випорожнень з різних ділянок останньої порції відбирають 10-15 г калу. Кал не повинен містити сторонніх домішок. Необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин після дефекації. При неможливості доставити матеріал протягом цього часу,транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику при температурі +2…+8°С, але не більше 10-12 годин.
Кал на приховану кров
Необхідне попереднє 3-х добове дотримання дієти, яка виключає вживання м’яса, риби, яєць, яблук, та інших продуктів, які фарбують кал, зелених овочів, препаратів, що мають залізо, вісмут.
Біологічний матеріал, набраний у стерильну ємність, необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин після дефекації. При неможливості доставити матеріал протягом цього часу, транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику при температурі +2…+8°С, але не більше 10-12 годин.
Зішкріб на ентеробіоз
Матеріал слід відбирати відразу після пробудження, не встаючи з ліжка, до проведення гігієнічних процедур,сечовипускання(у жінок) або дефекації. Взяти звичайний прозорий скотч, шириною до 2 см, та довжиною до 6 см, приклеїти до періанальних складок липкою стороною, потім приклеїти до чистого сухого предметного скла, намагаючись уникнути складок та повітряних бульбашок.
Скло з наклеєним скотчем рекомендовано доставити у будь-яке відділення лабораторії протягом 1 години після процедури. При неможливості доставити матеріал протягом цього часу, скло необхідно зберігати в холодильнику при температурі +2 … + 8 С, але не більше 5-8 годин.
Визначення кальпротектину в калі
Відбір матеріалу зробити з середньої частини фекальних мас ложкою, яка знаходиться в стерильній ємності. Обсяг матеріалу повинен бути не менше 50 г (обсяг від чайної до столової ложки) і не більше, ніж 1/3 об’єму стерильній ємності
Ємність з матеріалом доставити у відділення лабораторії протягом:48 годин після дефекац. До доставки до відділення лабораторії, ємність з матеріалом необхідно зберігати в холодильнику при температурі + 2 … + 8 С

Визначення антигену лямблій в калі
Відбір матеріалу зробити з середньої частини фекальних мас ложкою, яка знаходиться в стерильній ємності. Обсяг матеріалу повинен бути не менше 50г (обсяг від чайної до столової ложки) і не більше, ніж 1/3 об’єму стерильної ємності.
Контейнер з біоматеріалом доставляється в будь-яке відділення лабораторії протягом 48 годин після збору. До доставки до відділення лабораторії, ємність з матеріалом необхідно зберігати в холодильнику при температурі + 2 … + 8 С
Cito-тест на антиген Helicobacter pylori в калі
Відбір матеріалу зробити з середньої частини фекальних мас ложкою, яка знаходиться в стерильній ємності. Обсяг матеріалу повинен бути не менше 50г (обсяг від чайної до столової ложки) і не більше, ніж 1/3 об’єму стерильної ємності.
Контейнер з біоматеріалом доставляється в будь-яке відділення лабораторії протягом 30 годин після збору. До доставки до відділення лабораторії, ємність з матеріалом необхідно зберігати в холодильнику при температурі + 2 … + 8 С

 

 

Бактереологічні дослідження
Загальні вимоги за правилами підготовки:
– При зборі біоматеріалу необхідно уникати контамінації (забруднення) біологічного матеріалу сторонньої мікрофлори (ретельно мити руки до взяття, використовувати тільки стерильні витратні матеріали і т. д.).
– Брати матеріал безпосередньо з осередку інфекції
– Збір матеріалу здійснюється до початку антибактеріального і антимікробного лікування (загального і місцевого значення), або через 2-3 тижні після відміни цих препаратів
Бакпосів сечі
Збір сечі для бакпосіва необхідно проводити тільки в стерильну ємність для сечі. Необхідно зібрати СЕРЕДНЮ порцію ранкової сечі – 30- 40 мл (першу порцію сечі спустити в унітаз, середню порцію зібрати в ємність для збору сечі, останню порцію спустити в унітаз). При відсутності можливості збору сечі вранці, наступний збір слід здійснити не раніше 4 годин після останнього сечовипускання.
Бакпосів калу на дисбіоз
За 1-3 дні до взяття матеріалу виключити з раціону прийом продуктів, що підсилюють процеси бродіння у кишечнику і молочнокислі продукти, алкоголь.
При зборі біоматеріалу необхідно уникати контамінації біологічного матеріалу сторонньої мікрофлори (ретельно мити руки до взяття, використовувати тільки стерильні витратні матеріали і та ін.).
Збір матеріалу здійснюється до початку антибактеріальної і антимікробного лікування, або через 2-3 тижні після відміни цих препаратів
Біологічний матеріал, набраний у стерильну ємність, необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин після дефекації. При неможливості доставити матеріал протягом цього часу, транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику при температурі +2…+8°С, але не більше 12 годин.

Бакпосів з очей
Напередодні, за 6-8 годин (протягом ночі, що передує взяттю матеріалу) скасовують всі медикаменти і процедури
– Перед взяттям матеріалу не слід вмиватися і користуватися косметичними засобами.
– Матеріал збирають з уражених місць (кон’юнктиви, повік, слізних мішків, рогівки) в розпал запального процесу.
Бакпосів із носа
Напередодні, проведення дослідження не промивати і не полоскати ніс. Не капати в ніс лікарські препарати протягом 4-5 годин до взяття матеріалу.
Бакпосів із зіва
– Матеріал для дослідження беруть вранці натщесерце, мінімальний період голодування не менше 8 годин
– До того, як пацієнт почистить зуби
– До взяття біоматеріалу виключити воду, каву, чай.
– Виключити куріння за 1 годину до проведення дослідження.

Бакпосів із вух
– До взяття матеріалу не капати в вуха лікарські препарати протягом 4-5 годин.
– Напередодні виключити проведення гігієнічних і лікувальних процедур
Бакпосів мокротіння
Збір матеріалу проводять вранці, до прийому їжі, води, прополіскування ротової порожнини та чистки зубів. Збирають шляхом відкашлювання у стерильну ємність з кришкою.
Бакпосів нігтьових пластин
За 7 днів до взяття матеріалу слід припинити застосування:
– косметичних засобів ;
– лаку для нігтів ;
– мазей ;
Бакпосів виділень пустул,прищів
– За 7 днів до взяття матеріалу слід припинити застосування косметичних засобів і мазей
– за 24 години виключити проведення гігієнічних процедур (не мити ділянку шкіри)

Бакпосів ранових виділень
Взяття матеріалу проводить лікар
Транспортну систему (середовище Стюарта) необхідно попередньо придбати у відділенні лабораторії і доставити не пізніше 24 годин після взяття біологічного матеріалу

 

 

ІНШІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Демодекс
Упродовж 3 днів перед дослідженням на демодекс не застосовувати будь-яких косметичних чи гігієнічних засобів для догляду. У день взяття біоматеріалу не використовувати місцево лікарські препарати, не вмиватися.
Шкіра: перед сном наклеїти звичайний прозорий скотч, шириною до 2 см, та довжиною до 6 см, на уражену ділянку(обличчя, лоб, шия, спина, тощо). Вранці після пробудження перенести липку стрічку зі шкіри на скло.
Вії: зібрати 5 вій із кожного ока.

Зішкріб з ротової порожнини, слина: За 3-4 години до взяття біоматеріалу не вживати їжу, не пити, не чистити зуби, не жувати жувальну гумку, не курити. Протягом 6 год. перед процедурою не можна використовувати медикаменти, що зрошують ротоглотку і препарати для розсмоктування в роті. Взяття мазків оптимально виконувати вранці, відразу після нічного сну.
Букальний зішкріб – зішкріб з внутрішньої поверхні щоки –
Рекомендовано здавати натщесерце (мінімальний період голодування 4 години), до того, як пацієнт почистить зуби і вип’є воду.
– Або через 4 години після прийому їжі, прополоскавши рот кип’яченою водою.
– Виключити паління за 1 годину до проведення дослідження.
– Безпосередньо перед взяттям зразка помасажувати щоку для виділення секрету з залоз.
– У немовлят рекомендується брати зразки не раніше ніж через 1-2 години після останнього годування
Зішкріб з кон’юнктиви ока:
Взяття біоматеріалу для дослідження проводять не раніше ніж через 24 години після місцевого застосування лікарських засобів.

Зішкріб епітеліальних клітин з прямої кишки, кон’юнктиви ока, шкіри:
Взяття біоматеріалу для дослідження проводять не раніше ніж через 24 години після застосування хлоргексидину і інших препаратів, що містять хлор, місцевого застосування лікарських засобів.

НАЗОЦИТОГРАМА
Протягом 4-5 годин не можна промивати ніс і використовувати носові краплі. Препарати, що містять кортикостероїди, необхідно відмінити за 24 години до моменту забору.

Кортизол в слині
Загальні вимоги за правилами підготовки
– У слині не повинно бути крові (не проводити дослідження при загостренні захворювань порожнини рота, не проводити чистку зубів щіткою або ниткою, не вживати їжу і напої перед збором зразка слини протягом 30 хвилин).
– Необхідно видалити помаду або бальзам для губ.
– Протягом 1 години перед збором зразка пацієнт повинен бути в спокійному стані (фізична активність або емоційне збудження підвищують рівень кортизолу).
– Не курити, не жувати тютюн.
– За добу перед дослідженням необхідно утриматися від вживання алкоголю, солодки. Недотримання умов підготовки спотворює результат.
– У дітей рекомендується збирати слину в транспортний контейнер «Salivette» з 5-річного віку (для запобігання проковтування тампона).
Інструкція зі збору слини:
– Вказати на пробірці дані пацієнта відкрити кришечку пробірки, не витягуючи ватний тампон з пробірки
– Не торкаючись до тампону руками, перемістити його безпосередньо в ротову порожнину шляхом нахилу пробірки до тих пір, поки тампон не впаде в ротову порожнину.
Увага! Категорично забороняється витягувати внутрішню колбу із спец. пробірки.
– Акуратно пожувати тампон, переміщуючи його в ротовій порожнині протягом 2-3 хвилин (не менше, інакше слини буде недостатньо), щоб тампон просочився слиною
– Помістити тампон назад в пробірку (не торкаючись до нього руками!).
– Щільно закрити пробірку.
– Вказати на пробірці час взяття проби.
– До відправки в лабораторію біоматеріал повинен зберігатися в холодильнику при +2 … + 8 ° С.

 

Скринінг на патогенні гриби
За 3 дні до процедури виключити використання будь-яких косметичних засобів (лак для нігтів, креми та інше), місцевих лікарських препаратів.

(Нігті)
Зразки відбирають з вражених ділянок в стерильний транспортний контейнер.
Також можливий забір матеріалу в пробірку епiндорф (сухий).
Контейнер / епіндорф з матеріалом помістити в пакет із замком і доставити в лабораторний центр.
Матеріал для дослідження приносний. В лабораторних центрах забір матеріалу не проводиться.
Рекомендовано взяття матеріалу лікарем.
(Волосся)
В день збору волосся для дослідження, волосся не мити.
Волосся з ураженої частини голови вистригають на відстані 0,1 мм від коренів або висмикують з волосяними цибулинами.
Зразки відбирають в стерильний транспортний контейнер.
Контейнер з матеріалом помістити в пакет із замком і доставити в лабораторний центр.
Матеріал для дослідження приносний. В лабораторних центрах забір матеріалу не проводиться.
Рекомендовано взяття матеріалу лікарем.

Урогенітальний зішкріб
Взяття біоматеріалу для дослідження проводять не раніше ніж через 24 години після застосування препаратів-інгібіторів ПЛР, місцевого застосування лікарських препаратів, проведення трансвагінальної УЗД, не раніше ніж через 24-48 годин після кольпоскопії. Не слід користуватися тампонами, проводити туалет статевих органів і спринцювання піхви в день обстеження. Необхідно утриматися від статевого контакту за 72 години до обстеження. Не слід проводити збір біоматеріалу під час менструації

 

ПЦР дослідження
Букальний зішкріб
Взяття матеріалу проводиться натщесерце або через 2-4 години після їжі.
Перед взяттям матеріалу необхідно прополоскати рот кип’яченою водою.
Після полоскання рекомендується помасажувати щоку, для виділення секрету з залоз.
Дослідження урогінітального матеріалу (ПЦР)
Впродовж 3 -х діб виключити статеві контакти.
Протягом 3-х годин утриматись від сечовипускання.
Протягом 14 діб не приймати антибактеріальні препарати.
Чоловікам: Протягом 3-х діб утриматись від сім’явиверження.
Жінкам: Протягом 3-х діб виключити спринцювання і постановку внутрішньо-вагінальних свічок, мазей, тампонів. Матеріал не можна здавати під час менструації (лише через 3 дні після її закінчення).

Підготовка до ПЦР тесту на Covid-19
Утриматися від прийому їжі, пиття, чищення зубів, обробки ротової порожнини та ротоглотки антисептичними засобами, жувальної гумки та освіжаючих пастилок за 3 години до взяття біологічного матеріалу.

Зворотній зв‘язок